Duyurular

...

Bölüm Sistemi

Sevgili öğrenciler,

 

Bölümümüz içerisinde yeni bir online sisteme geçmiş bulunuyoruz. Sisteme kayıt olduktan sonra giriş yaparak;

 

Ana sayfada duyuruları takip edebilirsiniz. (Duyurular artık aynı zamanda bölümümüz telegram kanalında da otomatik olarak yayınlanacaktır. Henüz kayıt olmayan varsa olsun. Kanalın linki: https://t.me/CUCEng

Staj başvurularınızı online form aracılığıyla yapabilirsiniz. Danışman hocanız başvurunuzu online olarak onayladığında staj için gereken belgeler otomatik ve kare kodlu olarak üretilecektir. Bu belgelerle ıslak imzaya gerek olmadan direkt olarak Dekanlık Staj Birimi'ne giderek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Staj bitiminde defterinizi taratarak PDF haline getirip sisteme yükleyebilirsiniz. Böylece danışman hocanız kendi ekranından defteri görüp inceleyebilir, değerlendirebilir. (Fiziksel olarak arşivlenmesi gerektiğinden, defteri, tüm işlemler bittikten sonra varsa kodlarınız ve işyeri değerlendirme formunuzla beraber sekreterliğe teslim etmeniz gerektiğini unutmayınız.)

Hocalarınızla sistem içerisinden mesajlaşabilirsiniz.

 

Sistemin tanıtımı için: https://www.youtube.com/watch?v=Unu0V2H12jk  (mutlaka izleyin)

 

Yeni sistem linki: https://ceng.cu.edu.tr

 

Not: Stajınız için evrakları hocanıza imzalattıysanız (halihazırda işlemlere başlamışsanız) eski usülde devam edeceksiniz, başvuruyu zaten yapmışsınız demektir bir de sistem üzerinden tekrar yapmanıza gerek yoktur. Sistemin kullanılmaya başlandığı tarihten (24.09.2021) sonraki başvurular sistem içerisinden yapılacaktır.